Náš e-shop je zavřený. Děkujeme za pochopení

Menstruační kalíšek klasický Yuuki

Kód: 2210/V
Značka: Yuuki
399 Kč

Zvolte variantu

Klasický menstruační kalíšek z lékařského silikonu v průhledném provedení a dvou velikostech:

 - menší: pro ženy před vaginálním porodem, do cca 25 let, nebo pro slabší menstruaci

 - větší: pro ženy po porodu, od cca 25 let, nebo pro střední a silnou menstruaci

Měkké kalíšky jsou vhodné pro citlivé ženy, které by mohl tvrdší kalíšek tlačit. Zároveň jsou ale měkčí kalíšky náchylnější ke špatnému rozvinutí - protečení. Klasické kalíšky jsou vhodné po ženy s pevnějším pánevním dnem, sportovkyně, kterým by se při zatlačení mohl měkčí kalíšek ohnout a protéct.

Menstruační kalíšky jsou ekologickou a ekonomickou variantou k jednorázovým potřebám. Navíc brání vzniku syndromu toxického šoku, protože správně zavedený kalíšek přilne ke sliznici, vytvoří mírný podtlak a brání tak přístupu vzduchu k vylučované krvi - nedochází tak k jejímu rozkladu na tělu toxické látky.

Kalíšek můžete vyměňovat dle potřeby dokonce až po 12 hodinách, při silnější menstruaci cca 4 - 8 hodin, takže jej můžete zavézt v pohodlí domova. V případě výměny mimo domov, stačí obsah kalíšku vylít do záchodu a znovu zavézt.

Kalíšek se zavádí nejlépe přeložením po délce do tvaru U. Po částečném vložení je vhodné kalíšek nechat rozvinout, krouživým pohybem zasunout dovnitř a mírným potažením ven vytvořit podtlak. Jakmile si bude se zaváděním jistá, lze stopku zkrátit, nebo ustřihnout úplně, pokud by vás tlačila. Spodní část kalíšku je opatřena protiskluzovými proužky.

Před prvním použitím a před každým uložením sterilizujte převařením ve vroucí vodě. Jednou denně jej doporučujeme dobře vymýt s jemným mýdlem.

Kalíšek je dodáván ve sterilizační nádobě a s návodem.

Detailní informace

Velikost: větší
Skladem (1 ks) | 2210/V
399 Kč

Detailní popis produktu

Materiál: lékařský silikon

Česká značka menstruační kalíšků z lékařského silikonu. Výrazně snižuje riziko syndromu toxického šoku.

Ekologická a ekonomická alternativa k jednorázovým menstruačním potřebám.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz