Náš e-shop je zavřený. Děkujeme za pochopení

Vyberte pro svou ratolest ten nejlepší dudlík či savičku

Dudlíky

 

Dudlíky a savičky patří neodmyslitelně k výbavě většiny maminek již před narozením miminka. Nejlepší je se dudlíku úplně vyhnout a savičku případně používat co nejpozději, aby neohrozila přirozený proces kojení. Jenomže někdy to jinak nejde a ať chceme, nebo ne, jsme nuceni občas po „šidítkách“ a lahvičkách se savičkou sáhnout. Je ideální zvolit tyto pomocníky z přírodních materiálů a ideálně takové, které jsou vyrobeny z jednoho kusu, aby z nich nemohlo něco upadnout a dobře se čistily.

Dudlíky a savičky z přírodního kaučuku

Jde-li vám o zdraví děťátka i šetrný přístup k přírodě, jistě vás potěší zboží z dílny dánské firmy Hevea. Zpracovává přírodní kaučuk tak, aby byly výrobky z něj nejen praktické, ale i vzhledově krásné. Přírodní kaučuk se vyrábí bez chemických aditiv, barviv a bělení, Hevea používá i recyklovaný kaučuk, a tím šetří přírodu, materiál je biodegradabilní, a přitom plní všechny potřebné mezinárodní standardy dětských produktů. I obaly jsou ekologické, vyrobeny z FSC papíru, průhledná okýnka pak tvoří 100 % biodegradabilní film. 

Kaučuk se po vystavení povětrnostním podmínkám a přírodě přirozeně degraduje.

119415102_3617224518341778_2483655190153640928_n

 

Dostatek tvarů a velikostí

Každé děťátko má rádo jiný typ dudlíku či savičky co se týče jejich tvarů a velikosti. Velikost se řídí dle stáří miminka, tvar si určí ono samo. Firma Hevea proto nabízí jak tvary kulaté, který je svým tvarem podobný savičkám lahví a které mají nejmenší nejraději, tak ortodontické pro zdravý růst zoubků, ale i symetrické, jež nejvíce připomínají tvar bradavky, proto jsou nejvhodnější pro děti kojené.

Všechny dudlíky mají motýlkový tvar, díky kterému nedochází k tlačení na nosík nebo bradičku dítka. Zdobí jej hezké výřezy zvířátek a jiné, které kromě zdobení slouží pro možnost přirozeného dýchání pokožky pod dudlíkem. Jsou vyrobeny z jednoho kusu kaučuku, nemůže se tak stát, že se z něj odpojí jakákoli část, kterou by mohlo dítko spolknout.

Dudlíky z přírodního kaučuku

Savičky jsou vyráběny ve dvou velikostech – pro děti od narození do 3 měsíců a pro děti od 3 měsíců do dvou let. Rozdíl je nejen ve velikosti samotné savičky, ale i ve vydatnosti průtoku tekutiny, tak aby bránily kolikovým stavům, které vznikají i polykáním vzduchu při rychlém polykání. Hodí se na všechny typy běžných lahviček.

Dudlíky i savičky z přírodního kaučuku lze sterilizovat ve vroucí vodě, naopak napařování ani umístění do myčky nádobí tomuto materiálu nesvědčí.

 

Ať už chcete mít dudlík a savičku pro jistotu připraveny ještě před narozením miminka, nebo už víte, že je budete potřebovat, protože kojení není možné, či má miminko abnormální potřebu sát a vy jej nemůžete mít 24 hodin denně u sebe, přírodní kaučuk je výborným řešením jak pro nejmenší, tak pro přírodu. Přesvědčte se sami o jeho kvalitách i příjemném přírodním vzhledu. Budete zajisté spokojeni.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz