Tipy a triky na veselý a inspirativní dětský pokojík

dětský pokojík

S příchodem miminka na svět řešíme všechny důležité věci kolem něj – aby dobře prospívalo, bylo zdravé, netrpělo hladem, mělo dost podnětů k rozvíjení… K tomu, aby mu bylo dobře, cítilo se příjemně, přispíváme jak my sami, tak jeho okolí a prostředí. Proto je důležité, aby se už od narození cítilo dobře ve své postýlce i v pokojíčku celkově.

Miminka mají rády kontrasty a barvy

Po narození tráví naše ratolesti většinu času spánkem. To se však rychle mění a už po pár týdnech je potřeba, abychom je začali bavit, ukazovat jim svět, díky hře je učit poznávat. S tím vám pomůžou nejrůznější hračky, které mohou miminka buď sledovat, nebo jim je můžete ukazovat.

Mezi první hračky, s nimiž nemusíte nic dělat, a přesto děti baví, patří kolotoče nad postýlku. Jednoduché, ale přitom velmi povedené a zároveň ekologické jsou papírové kolotoče nad postýlku. Vybrat můžete z mnoha typů holčičce i chlapečkovi. Nejmenší děti ještě nemají zrak tak dobrý, jako budou mít za pár měsíců, proto je dobré volit syté barvy, kontrasty. Líbit by se vám mohl papírový kolotoč s tematikou jarních zvířátek. Je vyroben z tvrdého papíru, zdobí jej drobné korálky, díky lehkosti se jemně hýbe a dítko uklidňuje. Mezi zvířátky najdete králíky, zajíčky, motýlky, vážky, ptáky, ježky a srnečky v různých barvách. Umístit se dá nejen nad postýlku, ale jako hezká dekorace kdekoli do příbytku. Hledáte-li kolotoč s jinou tematikou, sáhnout můžete po mořském světě, motýlcích, jednorožcích, medvědech a horách…

Papírový kolotoč

Na pověšení jsou i létající dřevění ptáci – čáp, plameňák a papoušek. Jakmile děti odrostou výše uvedenému kolotoči, můžete ho nahradit třeba zmiňovaným papouškem. Děti baví sledovat, jak mává křídly, napodobení letu je totiž velmi povedené. A opět uklidňuje, lze při něm výborně relaxovat. Papouškovi nechybí pestrost, vynikne v pokojíku holčičky i kluka.

plameňák

Zalíbení v přírodních materiálech

Pamatujete si na své dřevěné kostky, vláček, nebo třeba autíčko? I dnes se děti rády baví dřevěnými hračkami. A také s nimi můžeme pokoje výborně zkrášlit. Dřevěné letadlo se dá umístit na poličku, stěnu, jsou k dostání i dřevěné lustry v podobě nejrůznějších letadel. Dřevo v jeho přírodní barvě se hodí ke všem barvám v pokoji, a navíc prostor zútulní. Chlapečky potěšíte nejen modely letadel, ale i bagrem, retrobusem či tramvají.

Dětský pokoj s letadlem

I holčičkám můžete dopřát barevné dřevěné hračky. Co třeba krásný růžový kočárek z dubového dřeva? Jeho součástí jsou i peřinky, je do detailů propracován a nejenže se s ním skvěle hraje, ale zároveň pokojík naprosto rozsvítí. V případě nehody kočárek jednoduše slepíte a opravíte sami.

Světla s motivem zvířat

Chcete-li, aby světlo nejen svítilo, ale bylo i hezkou dekorací, vsaďte na papírové lampičky. Ty si můžete sami vyrobit díky sadě, v níž najdete vše potřebné. Jsou různě velké, mohou mít podobu tučňáka, hrocha, slona, králíčků, velryby… I jejich barvy jsou rozmanité, takže vhodnou vyberete jak pro kloučka, tak holčičku. Svítí díky LED žárovce, nehřejí, jsou naprosto bezpečné.

Papírová lampička papoušek

Využijte podzim k výzdobě pokojíčků

Podzim je jako dělaný na výrobu obrázků, kterými můžete pokojík velmi zajímavě vyzdobit. Použít můžete šípky, kaštany, šišky, ale také listí, ulity šneků, mech, sušené květy…, a nalepit je za pomoci tavné pistole na papír. Vytvoříte krásné obrázky, které mohou znázorňovat podzim, vymyšlené postavičky, skřítky, vesnici nebo třeba cestu k babičce…

Můžete si nasbírat plody mochyně – malé lampiónky, které mají sytou oranžovou či žlutou barvu a vyrobit z nich hezké závěsné dekorace. V kombinaci s dalšími „poklady“, které venku najdete a papírem, zhotovíte okouzlující ozdobení dveří nebo okna.

Dekorace

 

Užijte si tvoření! Díky všem těmto dekoracím do pokoje podpoříte v dětech lásku k přírodě a k šetrnosti, která by se k ní měla také pojit. Ukažte jim, že dekorace, hračky mohou být přírodní, a přesto krásné, zábavné.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení