Náš e-shop je zavřený. Děkujeme za pochopení

Tipy a triky na veselý a inspirativní dětský pokojík

dětský pokojík

S příchodem miminka na svět řešíme všechny důležité věci kolem něj – aby dobře prospívalo, bylo zdravé, netrpělo hladem, mělo dost podnětů k rozvíjení… K tomu, aby mu bylo dobře, cítilo se příjemně, přispíváme jak my sami, tak jeho okolí a prostředí. Proto je důležité, aby se už od narození cítilo dobře ve své postýlce i v pokojíčku celkově.

Miminka mají rády kontrasty a barvy

Po narození tráví naše ratolesti většinu času spánkem. To se však rychle mění a už po pár týdnech je potřeba, abychom je začali bavit, ukazovat jim svět, díky hře je učit poznávat. S tím vám pomůžou nejrůznější hračky, které mohou miminka buď sledovat, nebo jim je můžete ukazovat.

Mezi první hračky, s nimiž nemusíte nic dělat, a přesto děti baví, patří kolotoče nad postýlku. Jednoduché, ale přitom velmi povedené a zároveň ekologické jsou papírové kolotoče nad postýlku. Vybrat můžete z mnoha typů holčičce i chlapečkovi. Nejmenší děti ještě nemají zrak tak dobrý, jako budou mít za pár měsíců, proto je dobré volit syté barvy, kontrasty. Líbit by se vám mohl papírový kolotoč s tematikou jarních zvířátek. Je vyroben z tvrdého papíru, zdobí jej drobné korálky, díky lehkosti se jemně hýbe a dítko uklidňuje. Mezi zvířátky najdete králíky, zajíčky, motýlky, vážky, ptáky, ježky a srnečky v různých barvách. Umístit se dá nejen nad postýlku, ale jako hezká dekorace kdekoli do příbytku. Hledáte-li kolotoč s jinou tematikou, sáhnout můžete po mořském světě, motýlcích, jednorožcích, medvědech a horách…

Papírový kolotoč

Na pověšení jsou i létající dřevění ptáci – čáp, plameňák a papoušek. Jakmile děti odrostou výše uvedenému kolotoči, můžete ho nahradit třeba zmiňovaným papouškem. Děti baví sledovat, jak mává křídly, napodobení letu je totiž velmi povedené. A opět uklidňuje, lze při něm výborně relaxovat. Papouškovi nechybí pestrost, vynikne v pokojíku holčičky i kluka.

plameňák

Zalíbení v přírodních materiálech

Pamatujete si na své dřevěné kostky, vláček, nebo třeba autíčko? I dnes se děti rády baví dřevěnými hračkami. A také s nimi můžeme pokoje výborně zkrášlit. Dřevěné letadlo se dá umístit na poličku, stěnu, jsou k dostání i dřevěné lustry v podobě nejrůznějších letadel. Dřevo v jeho přírodní barvě se hodí ke všem barvám v pokoji, a navíc prostor zútulní. Chlapečky potěšíte nejen modely letadel, ale i bagrem, retrobusem či tramvají.

Dětský pokoj s letadlem

I holčičkám můžete dopřát barevné dřevěné hračky. Co třeba krásný růžový kočárek z dubového dřeva? Jeho součástí jsou i peřinky, je do detailů propracován a nejenže se s ním skvěle hraje, ale zároveň pokojík naprosto rozsvítí. V případě nehody kočárek jednoduše slepíte a opravíte sami.

Světla s motivem zvířat

Chcete-li, aby světlo nejen svítilo, ale bylo i hezkou dekorací, vsaďte na papírové lampičky. Ty si můžete sami vyrobit díky sadě, v níž najdete vše potřebné. Jsou různě velké, mohou mít podobu tučňáka, hrocha, slona, králíčků, velryby… I jejich barvy jsou rozmanité, takže vhodnou vyberete jak pro kloučka, tak holčičku. Svítí díky LED žárovce, nehřejí, jsou naprosto bezpečné.

Papírová lampička papoušek

Využijte podzim k výzdobě pokojíčků

Podzim je jako dělaný na výrobu obrázků, kterými můžete pokojík velmi zajímavě vyzdobit. Použít můžete šípky, kaštany, šišky, ale také listí, ulity šneků, mech, sušené květy…, a nalepit je za pomoci tavné pistole na papír. Vytvoříte krásné obrázky, které mohou znázorňovat podzim, vymyšlené postavičky, skřítky, vesnici nebo třeba cestu k babičce…

Můžete si nasbírat plody mochyně – malé lampiónky, které mají sytou oranžovou či žlutou barvu a vyrobit z nich hezké závěsné dekorace. V kombinaci s dalšími „poklady“, které venku najdete a papírem, zhotovíte okouzlující ozdobení dveří nebo okna.

Dekorace

 

Užijte si tvoření! Díky všem těmto dekoracím do pokoje podpoříte v dětech lásku k přírodě a k šetrnosti, která by se k ní měla také pojit. Ukažte jim, že dekorace, hračky mohou být přírodní, a přesto krásné, zábavné.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz