Náš e-shop je zavřený. Děkujeme za pochopení

Jak si vybrat zubní pastu?

Zubní pasty článek

 

Tak jako je to se vším, i na poli zubních past a zubních gelů, které se většinou na rozdíl od past používají ke specifickým problémům, jste určitě zaznamenali značné novinky a změny. Ať už se podíváte na jejich složení nebo na doporučení, která je vhodná pro dospělé, menší a větší děti, jaké množství stačí k dokonalému vyčištění ústní dutiny… Dokonce i jejich balení je stále ekologičtější, a přitom praktické. Navíc vhodně zvolená zubní pasta chrání zuby nejen před kazy.

 

Zatočte s bakteriemi

Do zdravých past je dnes přidáván přírodní cukr s názvem xylitol. Ten totiž slouží jako výborná prevence před zubním kazem. Pomáhá v ústech udržovat neutrální pH a dokonce brání bakteriím usazovat se na zubech. Bakterie, které se běžně nachází v ústech, neumí zpracovat xylitol, a tak je jejich množení velmi sníženo. Dokonce až o 90 %. Díky tomu přirozeně dochází ke snížení zubního plaku na zubech.

Dle provedených výzkumů také vyšlo najevo, že xylitol pomáhá k nápravě poškozené skloviny. Naše sliny dovedou zuby samy chránit, ale to jen za předpokladu, že nejíme příliš cukrů. To však u většiny z nás neplatí, sacharidy konzumujeme téměř v každé potravě. Xylitol ovlivňuje i sliny, které jsou s jeho přispěním zásaditější v porovnání s působením jiných cukrů. Po použití pasty s xylitolem může stoupnout koncentrace základních aminokyselin a amoniaku nejen ve slinách, ale i zubním plaku. Jestliže pH dosáhne k hodnotě 7, ve slinách obsažené soli kyseliny fosforečné a vápník putují do oslabené skloviny, díky čemuž začne docházet k jejímu zpevnění.

                                                                toothpaste_jar_orange_fluoride_front-1image (1)

Co dalšího hledat v kvalitní zdravé zubní pastě

Kromě zmíněného xylitolu obsahují zdravé pasty také např. extrakty z bylin nebo rostlinné enzymy, aloi veru, heřmánek nebo šalvěj, mátu nebo nyní oblíbené černé uhlí, které svým povrchovým působením zuby přirozeně zbavuje pigmentu a zbytků cizorodých částeček. Většina těchto přírodních ingrediencí desinfikují, zklidňují podráždění nebo bolest zubů, pomáhají ke zdravějším dásním nebo přírodní cestou zuby jemně bělí.

 102981590_289146012242280_7343227636684582029_n

 

Jak je to s fluorem?

Fluor známe již od svého dětství. V mnoha reklamách na zubní pasty znělo, že ta a ta obsahuje fluor, a je tedy kvalitní. Dokonce se dětem podávaly fluorové tablety, aby se jim nekazily zuby. Ovšem, pravda je taková, že přemíra fluoru může zuby naopak poškodit, způsobit zubní fluorózu, která se projeví fleky na zubech bílé, žluté až hnědé barvy. Jde o nevratné poškození. Platí tedy zlatá střední cesta, s fluorem spíše šetřit a především doporučení vašeho zubaře nebo zubařky. Některým lidem také fluor zvyšuje citlivost zubů, nebo dokonce může způsobit alergickou reakci. 

Pokud hledáte pastu bez fluoru můžeme vám doporučit například tuto:

HYD_Zahncreme_Sweets_Herbs_shop_1

 

Dětské zubní pasty

Na trhu můžete najít velké množství zubních past pro děti. Je vhodné vybírat podle věku dětí a rozlišovat, zda jde o batolátka, školkaře nebo školáky. Téměř všechny komerční dětské zubní pasty žel obsahují látky, které by děti neměly jíst. Např. Titanium Dioxide, Cocamidopropyl betaine, SLS, Olaflur, parabeny, Glycerin a mnohé další. Nejsou zdraví škodlivé, ale rozhodně mu neprospívají. Jestliže vaše ratolest pastu jí, je lepší čistit zuby jen kartáčkem namočeným ve vodě. Jde především o to, aby si dítě vypěstovalo správné návyky, kdy a jak si zoubky čistit.

image

 

Vsaďte na zdravou přírodní zubní pastu, kterých je na trhu stále víc, díky zájmu zákazníků o své zdraví i přírodu. Tu a tam si zuby klidně vyčistěte jen tak „na sucho“, jde především o to očistit zuby mechanicky. Nezapomeňte si u nás vybrat i z bohaté nabídky zubních a mezizubních kartáčků z bambusu a nezapomínejte ani na jazyk. A dbejte řádnému vypláchnutí celých úst, například s touto ústní vodou od Ben & Anna.

84720520_189547382378233_2057293810491237908_n

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz