Náš e-shop je zavřený. Děkujeme za pochopení

Jak se z listů vyrábí kabelka nebo taška

pro blog 

Když jsem při návštěvě londýnského Camdenu narazila spolu s kamarádem na úžasné kabelky, peněženky, taštičky, obaly, sešity a mnoho dalšího, které vypadaly jako z listů, okamžitě jsem se zapovídala s majitelkou stánku. Podobně jako většina zákazníků, kteří se poprvé setkají s výrobky z Damarovníku obrovského nebo Lotosu, i já jsem se ptala: "To je opravdu z listů?". Odpověď, kterou i já nyní dávám svým zákazníkům je: "Ano, opravdu je."

 

Historie výrobků z pravých listů není dávná. Metoda jak ochránit a zpracovat listy do materiálu vhodného na výrobu doplňku, byla ve spolupráci s Univerzitou ve východní Anglii (UEA) v městě Norwich, vyvinuta v roce 2013. Cílem bylo využití přírodních listů, které představují nejen udržitelný zdroj suroviny, ale i nepřeberné množství textur a tvarů. Výsledkem je mimo jiné i to, že každý kus je přírodou dokonalý originál.

 

Thamon

 

Výsledný materiál s nepromokavou vrstvou, která chrání list a nakonec i obsah každého výrobku, působí velmi pevně a plasticky. Je příjemný a dlouho Vám vydrží. Na rozdíl od kůže, která se využívala a využívá k výrobě módních doplňků, jsou listy a i korek rostlinným zdrojem, kvůli kterému nemusíte mít špatný pocit. Při celé výrobě jsou použity šetrné techniky a barvy. 

Damarovník obrovský je mohutný strom, který roste na úpatí Himalájí, říká se mu také šálový strom (ze Sanskrtu śāla znamená dům). Kromě dřeva, jako stavebního materiálu, je významným stromem buddhismu (podle budhistické tradice se pod damarovníkem narodil Budha), hinduismu (kult Vishna), pryskyřice stromu se využívá v Ajurvédě a z ořechů se lisuje olej.

Navíc, jak tomu u udržitelné módy má být vždy, nákupem výrobku podporujete místní komunitu, která listy zpracovává.

 

to chci!

Všechny doplňky z listů, ať už jako praktické taštičky na drobnosti, kosmetické tašky, obaly na notebook nebo dokumenty, zápisníky, deníky a kabelky najdete v našem e-shopu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz