Náš e-shop je zavřený. Děkujeme za pochopení

Hudební hračky pro děti

Moulin Roty hudební hračky xylofon kalimba

Máte doma malou holčičku či kluka a chcete jej vést k hudbě? Možná jste zpozorovali, jak krásně se pohybuje do rytmu, jen co uslyší píseň, která se mu líbí. Anebo, že se snaží tleskat, zpívat

Ať už má vaše ratolest hudební vlohy nebo ne, vést děti k lásce k hudbě, rytmu a estetice je jedna z věcí, která by ve výchově neměla chybět. Děti by měly mít doma aspoň pár jednoduchých hudebních nástrojů, se kterými si bude nejen krátit čas. Hraní je obohacující pro mozek, díky foukacím nástrojům dítě procvičuje plíce, k správnému uchopení je nuceno zlepšovat jemnou motoriku. Mít doma hudební nástroje, je jednoduše v mnohém přínosné.

Začněte již po prvním roce života

Svému děťátku můžete koupit hudební nástroje, na které bude schopno hrát již v roce a půl. U nejmenších dětí jednoznačně vedou bubínky a xylofony. Xylofon může mít různý počet tónů a paličku, které bývá dřevěná, umělá či obalená plstí. Líbit se určitě bude i metalofon, kdy tóny vznikají ťukáním dřevěné paličky do kovových destiček. Touhu hrát si s nástroji podpoří jejich krásný design, pestrobarevnost a obrázky.

Metalofon-panter-od-moulin-roty

Pro dvouleťáčky a dvouleťačky

Dvouleté děti už zvládnou mnohé. Jejich jemná motorika se krásně vyvíjí a stále zdokonaluje. Už si mohou směle zahrát na rumba koule nebo paličku Marakas bílou Moulin Roty. Je uprostřed zúžená, aby se malým dlaním dobře držela. Při zatřesení chrastí a děti si s ní mohou krásně chrastit do rytmu. Jde o skvělý hudební nástroj, který může doprovázet výše zmíněný xylofon či metafon.

Maracas-double-creme-le-voyage-d-olga-moulin-roty

Hudební skupina „Tříletí“

Ve třech letech už jsou z dětí zdatní hudebníci. Ostatně začínají chodit do školky, jsou ostřílenější, už se začínají rozhlížet od rodičů dál a dál. Ve třech letech můžete dítku nabídnout třeba tamburínu. Bude se muset naučit, jak ji chytnout, aby při ťuknutí nebo zatřesení zněla, jak má.

Tamburina-zelena-z-kolekce-jungle Moulin Roty

Trochu cviku bude chtít i ruční bubínek, ale pokud děti setrvají a naučí se s ním rotovat, mohou s ním nejen doprovázet jiný hudební nástroj, ale také relaxovat. Hraje jemně a „vytáčet“ ho tam a zpět jen tak pro radost při přemýšlení nad uplynulým dnem může děti bavit mnoho minut.

Tříletá drobotina je vážně šikovná. Některé děti už zvládnou zahrát solidní, pořádné, znělé tóny na foukací harmoniku. I tady si tříbí nejen mysl, ale cvičí i plíce. Naučit se hrát na foukací harmoniku chce trpělivost a ochotu zkoušet, co nástroj udělá při nádechu a výdechu, ale také jej vůbec správně přitisknout rty. Jakmile děti přijdou na to, jak se harmonika „ovládá“, mohou se postupně naučit jednoduché písničky o pár tónech. A pak už to jde „jedna, dvě“.

Harmonika Moulin Roty

Čtyřletí „pardálové“

Rozvíjet u dětí talent je radost. Dělají rychle velké pokroky, zvlášť, když je hraní baví. Dětem tohoto věku můžete věnovat třeba kalimbu. Jde o jednoduchý hudební nástroj, na který se hraje za pomoci prstů a kovových lamel. Jestliže do lamel drnknete, vydají jemné tóny.

Kalimba-z-kolekce-jungle Moulin Roty

Nezapomeňte, že hezký vzhled hudebních nástrojů udělá u dětí mnohé. Obrázky a pestré barvy je budou lákat k opětovnému zahrání si. Ostatně, i my dospělí máme rádi hezké věci. A když se k tomu přimíchá i příjemný materiál, je to to „pravé ořechové“.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz