Náš e-shop je zavřený. Děkujeme za pochopení

Didaktické hračky pomohou dětem s rozvojem

Didaktické hračky

Všichni rodiče se snaží, aby jejich dítko nestrádalo, správně rostlo a mělo dostatek podnětů k rozvíjení se. Zlepšovat jejich hrubou i jemnou motoriku můžeme zapojováním jich do činností, které děláme i hraním se s nimi adekvátně k jejich věku. Nejmenší děti zaujmou chrastítka, barevné hračky, různorodost materiálů, jež mohou šustit, být drsné, lesklé a podobně. Větším dětem můžeme dopřát nejrůznější dřevěné skládačky, šroubovací autíčka, panenky, jež si budou oblékat a pečovat o ně…

Všechny děti nás často překvapují svým výborným logickým myšlením. Zvládnou úkoly nebo činnosti, o nichž bychom si mohli mylně myslet, že jsou na ně ještě příliš složité. Je dobré pořídit jim hračky, které logické myšlení i pozornost utuží a adekvátně je budou posunovat kupředu.

Potěšte a rozvíjejte miminko

Nejmenší děti zaujme vše, co budou moci strkat do pusinky. Skvělé jsou hračky složené z různých materiálů a dají se k nim připnout jiné hračky. Právě toto umí interaktivní látková kostka Garden Carrier. Je z biobavlny, bambusu a výplň tvoří surová bavlna. Neošetřené dřevo, stejně jako látkové bezpečné rohy a hrany kostky, mohou děti směle strkat do úst. Zaujmou je i pestrobarevné strany. Na poutka, které jsou všity do hran kostky jednoduše připnete další oblíbenou hračku děťátka. Při hře nebo lenošení si na kostce navíc miminka budou moci odpočinout, je měkká a příjemná na dotek. Hodí se pro děti od narození.

kostka 1 mini

Vůně dřeva i pestré barvy

Možná jste také měli oblíbené dřevěné kostky nebo skládacího panáčka, s nimiž jste se dokázali hrát opakovaně a dlouho. Toto můžete dopřát i vašim holčičkám a klukům. K nezaplacení je dřevěná skládačka na tyčku „duha“, kterou děti složí podle velikosti kroužků od největšího po nejmenší. S touto pyramidou se zabaví skutečně dlouho. Je určena pro děti od jednoho roku věku. Pro chodící batolátka je k dostání dřevěná tahací housenka, která při pohybu hbitě hýbe celým tělíčkem.

vyr_1728skladacka-duha

Velmi oblíbené jsou i puzzle. Zvolit můžete např. dřevěné vkládací puzzle ovoce pro děti od dvou let věku. Devět známých druhů ovoce budou děti vyndávat a vkládat do vysoustružené destičky na místo, které je jim přesně určeno. Správný úchyt držátka, správné otočení ovoce, volba pravého místa pro vložení, to vše budou děti muset zvládnout, aby ovoce „zapadlo“, kde má.

Složitější, ale velmi zajímavé a hravé je dřevěné vkládací puzzle kruh a barvy vhodné pro děti od tří let věku. Dílky, z nichž je puzzle stavebnice složena, je možné vkládat to připraveného dřevěného kruhu, nebo z nich složit jiné další tvary na rovné podložce dle vlastní fantazie.

Možností je skutečně mnoho a bude jen na dítku a jeho fantazii, co bude nový tvar, který složí, představovat.

Když děti milují zvířátka

Využijte toho, že má vaše ratolest ráda rybičky nebo třeba ptáky. Didaktické vkládací puzzle moře, řeka, vodní ptáci, ptáci z Evropy a další budou skládat s velkým zaujetím. Vás i je nadchnou krásné barvy a dokonalé detaily zvířat.

Egy-csepp-a-Voros-tengerbol

Mnohé děti mají v oblibě i dinosaury. Těmto můžete udělat radost dřevěnými Vkládacími puzzle T-rex. Dinosaurus se skládá ze sedmi kousků puzzle ve čtyřech různých barvách. Obojí puzzle bude rozvíjet děti od tří let věku.

Názorně předvádět let ptáků umí dřevěné hračky na zavěšení v podobě čápa, papouška či plameňáka. Děti ptáčky samy rozkmitají a budou je moci u letu sledovat, zklidnit se po perném dni, relaxovat. Dřevění ptáci zároveň hezky zkrášlí dětský pokoj. Tito dřevění opeřenci se hodí pro dětičky v každém věku. Miminka jej budou pozorovat, větší děti si s nimi budou i hrát.

papošek

Jestliže vyberete interaktivní hračku se zaměřením na to, co vaše děti baví, ať už jsou to tvary, barvy, auta, zvířat, panenky… nemůžete trefit vedle. Nabídka je obsáhlá, stačí se jen rozhodnout pro tu nejvhodnější...

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz